trigema

Dokončené projekty

CHYTRÉ BYDLENÍ @Nusle / Nová "Nuselská" (2019 - 2020)


Bytový projekt Nová „Nuselská“ se dohromady skládá ze tří samostatných sekcí. Každá z nich svou výškou a architektonicky, včetně typických sedlových střech, navazuje na okolní zástavbu. Na sklonku roku 2020 tu vyrostl pěti až sedmipodlažní areál, kde vzniklo 146 jednotek Chytrého bydlení. Byty jsou ve velikosti od 1+kk do 4+kk. Areál je energeticky velmi úsporný. Průkaz energetické náročnosti všech budov je proto také ve třídě B.

Rezidenti bezpochyby oceňují, že se součástí celého místa stal i vnitroblok. Na ploše okolo 4 200 m2 je vnitroblok osázen bujnou zelení a vybaven lavičkami a dalším odpočinkovým mobiliářem. Areál leží přímo naproti stoupající ulici Na Jezerce, odkud zároveň nabízí průhled do svého vnitrobloku. Je vymezen ulicemi Nuselská, V Horkách a Kloboučnická. Hlavní vchod je z ulice Nuselská. Z ulice V Horkách se sjíždí do podzemních garáží.

stránky projektu Nové "Nuselské"

CHYTRÉ BYDLENÍ NMN@Holešovice (2017 - 2019)


CHYTRÉ BYDLENÍ NMN@Holešovice je další z bytových domů Chytrého bydlení, který vyrostl v pražských Holešovicích. Tento šestipodlažní projekt vychází z osvědčeného konceptu a vzniklo zde 32 moderních bytů, které jseou zařazeny v kategorii Chytré bydlení Plus. Architektura domu vychází ze stávající okolní zástavby a vhodně na ni navazuje. Nejvyšší podlaží přitom mírně ustupuje do pozadí a navozuje dojem šikmé klasicistní střechy. Nejzajímavějším prvkem projektu je zejména rozlehlý vnitroblok, který sloužií pouze majitelům domu k oddychu a relaxaci.

Architektura klade důraz na přímočarost a jednoduchost, přesně na ty vlastnosti, kterými se vyznačuje celá holešovická čtvrť. Rovné přímé linie, jednoduché barevné kombinace, které mezi sebou vytvářejí harmonii jednoduchosti. Z hlediska širších vztahů dům zapadá do celé urbanistické myšlenky ulice Na Maninách, která se line z jihu od Vltavy až na severní cíp Holešovic, kde je znovu ohraničena meandrem této řeky.

stránky projektu NMN@Holešovice

CHYTRÉ BYDLENÍ KLR@Plzeň (2016 - 2018)


Trigema Chytré bydlení expandovalo v roce 2016 také do regionů. Prvním realizovaným projektem byl bytový dům s 82 byty v širším centru Plzně (ul. Kollárova). Bytový dům, který vychází vstříc poptávce po moderním chytrém, leč finančně nenáročném bydlení. V elegantním šedo-bílém domě se skleněnými doplňky v petrolejové barvě vyrostlo 82 nových bytů s promyšlenými dispozicemi, jež svým charakterem dokáží uspokojit široké spektrum zájemců. Na architektonickém návrhu pracovalo několik renomovaných projekčních kanceláří, které do projektu přinesly pohled individuálního klienta se všemi potřebami běžného bydlení.

Bytový dům CHYTRÉ BYDLENÍ KLR@Plzeň je stejně jako všechny ostatní rezidenční projekty společnosti Trigema zařazen do třídy B - velmi úsporná. Příklad standardů, které zde můžete v rámci konceptu očekávat: VZT jednotka s rekuperací (nucené větrání), využití kvalitních materiálů a pracovních postupů.

stránky projektu KLR@Plzeň

CHYTRÉ BYDLENÍ JRM@Lužiny (2017 - 2018)


Nový bytový dům CHYTRÉ BYDLENÍ JRM@Lužiny má pouhých 35 bytů a je stejně jako všechny ostatní rezidenční projekty společnosti Trigema zařazen do třídy B - velmi úsporná. Příklad standardů, které můžete v rámci konceptu očekávat: VZT jednotka s rekuperací (nucené větrání), příprava pro inteligentní ovládaní bytu a využití kvalitních materiálů a pracovních postupů, které obyvatelům domu zajistí dlouhodobou životnost jejich nového bydlení.

Komorní bytový dům JRM@Lužiny vyroste nedaleko metra Lužiny nebo Luka, v poklidném místě na Praze 13. Dům je situován poblíž dvou ulic Jeremiášova a Mukařovského a svým charakterem vhodně zapadne do zeleného prostředí. Pětipodlažní dům je rozdělený na dvě samostatné sekce s tím, že většina hmoty objektu končí nad 4. nadzemním podlažím. Poslední podlaží je uskočené od západu o více jak polovinu své délky.

stránky projektu JRM@Lužiny

Dokončeno: CHYTRÉ BYDLENÍ CSV@Řepy (2016 - 2017)


CHYTRÉ BYDLENÍ CSV@Řepy dobře vystihuje myšlenku konceptu Trigema Chytré bydlení. Komorní bytový projekt tvoří budova, která je citlivě zasazena do poklidného prostředí vilové zástavby. Nahradila navíc nefunkční objekt, který zde postupně chátral. Charakter projektu a počet a navržení jednotlivých bytů ukazuje, žese se projekt vyznačuje sociálně bohatším rázem bydlení.

Jedná se o prvotní počin standardu Premium, který by se dal zjednodušeně charakterizovat jako prémiové bydlení bez kompromisů. V bytech, navržených zkušenými odborníky se odráží prioritní požadavek na funkční a elegantní prostor plnící předpoklady spokojeného bydlení.

Bytový dům CSV@Řepy nabízí 24 jednotek, které tvoří 23 bytů a jeden ateliér v dispozicích od 1+kk do 3+kk. Leží v klidné vilové čtvrti, odkud je rychlé napojení jak autobusovou, tak tramvajovou dopravou. Zastávka autobusu je přímo u domu. Ten, kdo si pro dopravu zvolí automobil, se pohodlně dostane na Pražský okruh, ale i směrem do centra hlavního města.

Při přípravě a samotné realizaci projektu se úzce spolupracovalo s renomovanými bytovými designéry ze studia OOOOXX, díky čemuž je také zajištěna vysoká kvalita jednotlivých prostor a vybavení bytového domu. A co tvoří vybavení interiéru? Dobré prosvětlení je zajištěno díky proskleným balkonům a velkým francouzským oknům. V bytech je dřevěná podlaha a na terasách dřevěná prkna. Každý z uživatelů – zejména v zimních měsících - bezpochyby navíc ocení vnitřní podlahové vytápění.

Další informace najdete na www.csv-byty.cz.

CHYTRÉ BYDLENÍ BLV@Horní Měcholupy (2016 - 2017)


Bytový dům v ulici Bolevecká disponuje 67 byty ve velikosti od 1+kk do 4+kk a součástí domu jsou navíc také tři obchodní prostory s téměř 220 m2 využitelné plochy. Architektonický návrh projektu pochází z dílny Ateliéru Smitka.

Šestipodlažní bytový dům CHYTRÉ BYDLENÍ BLV@Horní Měcholupy je v kategorii Chytré bydlení Plus. To znamená, že majitelé bytů využijí například výkonné vzduchotechnické jednotky nebo možnost inteligentního ovládání vnitřních funkcí jednotlivých bytů. Vzduchotechnická jednotka zajišťuje lepší kvalitu v bytech, jež jsou díky tomu zbaveny nadměrného obsahu uhličitého, různých zbytečných pachů nebo i nadbytečné vzdušné vlhkosti. Inteligentní ovládání bytu zase umožňuje na dálku řízení takových funkcí bytu, jako jsou teplota či větrání, pomocí mobilních telefonů. Dům spadá do energetické třídy B, což je mimo jiné dáno nadstandardními izolacemi a okny s trojitým zasklením.

stránky projektu BLV@Horní Měcholupy

CHYTRÉ BYDLENÍ CLB@Letňany (2015 - 2017)


Bytový dům CHYTRÉ BYDLENÍ CLB@Letňany, který se začal stavět na sklonku roku 2015, byl vyprodán (75 bytů) současně s probíhající kolaudací. Jednalo se o vůbec první bytový dům z konceptu Chytrého bydlení. Všeobecně byl zařazen do základní kategorie a byl určen především těm klientům, kteří vyhledávali finančně dostupné bydlení v moderním, nízkoenergetickém projektu.

Bytový dům CLB@Letňany je viditelný již z dálky. Z vyšších pater tohoto 14podlažního objektu je výhled jak na centrum Prahy, tak směrem do Středočeského kraje. Například v nejvyšším podlaží je byt s podlahovou plochou 118,8 m2, který je proto také vybaven nejen nadstandardním obývacím pokojem, ale také dvěma terasami. Tento prostor nabídla Trigema zájemcům rovněž prostřednictvím virtuální 3D prohlídky. Naopak nejmenší byty mají necelých 34 m2. Projekt je v kategorii Chytré bydlení, díky čemuž nabízí mimo jiné izolační plastová okna s trojskly a nucené větrání v podobě individuální rekuperace. Budova je velmi úsporná, je v energetické třídě B.

stránky projektu CLB@Letňany

SMART byty Nové Butovice (2014 - 2016)


Soubor domů v blízkosti stanice metra Nové Butovice. Nejvýraznější novinkou projektu SMART jsou systémy chytrého ovládání bytu, díky kterým lze pohodlně ovládat vybavení bytu. Celý systém je jednoduchý na ovládání a nabízí široké možnosti rozšíření a vylepšení, jako je regulace teploty a osvětlení v závislosti na venkovních podmínkách, nebo ovládání většiny domácích spotřebičů.

První a druhá etapa se celkově skládá z necelých 300 bytů. Stavba se realizovala od roku 2014. K základním benefitům projektu patří důraz na ekologii, zeleň, občanské zázemí a napojení na obslužnou dopravní infrastrukturu, díky níž jsou rezidenti rychle jak v centru Prahy, tak i za jejími hranicemi.

Obdélníkové území areálu uzavírá zčásti vnitroblok, který je určený pro zeleň a oddych. V přízemí jsou prostory pro různé druhy obchodů a služeb, jako jsou například kavárna, lékárna či prodejna květin. Součástí prostor je navíc multižánrová galerie Czech Photo Centre, který má ambici stát se jednou z nejvýznamnějších výstavních prostor v hlavním městě. Ve venkovních veřejných prostorách, přímo před vnitřní galerií, se bude nacházet volnočasová zóna, jejíž součástí je navíc nová plastika Davida Černého Trifot.

stránky projektu SMART byty

2Barevné Letňany I. - III. etapa (2012 - 2014)


Souboru domů, které nabídly zájemcům přes 200 bytů, patřil v soutěži Nejlepší z Realit – Best of Realty bronz v kategorii rezidenčních projektů. 2Barevné Letňany jsou volným pokračováním bytového projektu Barevné Letňany.

2Barevné Letňany, které si do erbu vetkly barvu modrou a zelenou, přišly s byty v nízkoenergetických domech, aby zájemcům nabídly vysoký standard bydlení a výraznou finanční úsporu. Vedle kvalitního vyzdění z pálených cihel se použila při stavbě kvalitní plastová okna s trojskly, která výrazně snižují tepelné ztráty a šetří tak energie na vytápění bytů. Návrh projektu se zaměřil na moderní technologie a další nové trendy v bydlení. Realizace výstavby probíhala v letech 2012 až 2014.

stránky projektu 2BL

Rezidence 3D Modřany (2012)


Komorní bytový projekt Rezidence 3D zahrnoval 29 bytů, které byly rozdělené do tří viladomů. Domy, jež se nacházejí u ulice Dolnocholupická na úbočí Vltavského údolí, navazují na zástavbu starších rodinných domků.

Nadzemní část objektu je navržena v charakteru třech nízkopodlažních viladomů s pozvolným odstupňováním. V projektu převažují velké byty 4+kk o výměrách kolem 100 m2. Kromě toho jsou ke každému bytu přiřazeny až dvě podzemní garáže, u přízemních bytů jsou předzahrádky, u bytů ve vyšších podlažích terasy. Trigema si za tento projekt, který realizovala v letech 2011 a 2012, odnesla ze soutěže Nejlepší z Realit – Best of Realty bronz v kategorii rezidenčních projektů.

stránky projektu R3D

Barevné Letňany (2011)


Barevné Letňany nabídly celkem 259 bytů. Tři domy tvoří vrcholy trojúhelníka, který se rozkládá na ploše 22 000 metrů. Na ní přitom zbyl i potřebný prostor na dvě rekreační zóny, kde vyrostl park i dětské hřiště. Příjemný dojem podtrhuje různobarevnost fasád, jednotlivé domy ovšem své názvy celkovým barevným dojmem sledují velmi decentně. Komplex na jedné straně sousedí a panelákovým, povětšinou tradičně šedivým sídlištěm, na druhé se starými Letňany, které mají vesnický charakter.

Snaha o zajímavý vizuální dojem projektu přitom architekta nesvedla k samoúčelnosti. Tvary domů do značné míry kopírují vnitřní uspořádání bytů a mj. snad každá místnost má díky tomu alespoň dvě rovné volné stěny. Přestože vnější vzhled domu je velmi členitý, jeho vnitřní struktura je velmi jednoduchá, přehledná a pro uživatele výhodná.

Bytové domy Stodůlky (2007)


Téměř 180 bytů vyrostlo mezi lety 2004 až 2007 v Praze 5 v rámci dvou etap projektu Bytové domy Stodůlky.

Celá oblast svým charakterem navazuje na vilovou zástavbu starých Stodůlek. Soubor domů leží v těsné blízkosti místního Centrálního parku a poskytuje bydlení, které se stalo východiskem pro koncept Chytrého bydlení.

Další realizované projekty

Bytový dům Chudenická (2013) | Bytový dům Písková (2011) | Polyfunkční domy Roztoky (2006) | Bytové domy Jinonice (2003) | Bytový dům Nýřanská (1999) | Bytový dům Tachovská (1997)

Všechny realizované rezidenční projekty naleznete na webu www.trigema.cz