trigema

Dokončené projekty

SMART byty Nové Butovice (2014 - 2016)


Soubor domů v blízkosti stanice metra Nové Butovice. Nejvýraznější novinkou projektu SMART jsou systémy chytrého ovládání bytu, díky kterým lze pohodlně ovládat vybavení bytu. Celý systém je jednoduchý na ovládání a nabízí široké možnosti rozšíření a vylepšení, jako je regulace teploty a osvětlení v závislosti na venkovních podmínkách, nebo ovládání většiny domácích spotřebičů.

První a druhá etapa se celkově skládá z necelých 300 bytů. Stavba se realizovala od roku 2014. K základním benefitům projektu patří důraz na ekologii, zeleň, občanské zázemí a napojení na obslužnou dopravní infrastrukturu, díky níž jsou rezidenti rychle jak v centru Prahy, tak i za jejími hranicemi.

Obdélníkové území areálu uzavírá zčásti vnitroblok, který je určený pro zeleň a oddych. V přízemí jsou prostory pro různé druhy obchodů a služeb, jako jsou například kavárna, lékárna či prodejna květin. Součástí prostor je navíc multižánrová galerie Czech Photo Centre, který má ambici stát se jednou z nejvýznamnějších výstavních prostor v hlavním městě. Ve venkovních veřejných prostorách, přímo před vnitřní galerií, se bude nacházet volnočasová zóna, jejíž součástí je navíc nová plastika Davida Černého Trifot.

stránky projektu SMART byty

2Barevné Letňany I. - III. etapa (2012 - 2014)


Souboru domů, které nabídly zájemcům přes 200 bytů, patřil v soutěži Nejlepší z Realit – Best of Realty bronz v kategorii rezidenčních projektů. 2Barevné Letňany jsou volným pokračováním bytového projektu Barevné Letňany.

2Barevné Letňany, které si do erbu vetkly barvu modrou a zelenou, přišly s byty v nízkoenergetických domech, aby zájemcům nabídly vysoký standard bydlení a výraznou finanční úsporu. Vedle kvalitního vyzdění z pálených cihel se použila při stavbě kvalitní plastová okna s trojskly, která výrazně snižují tepelné ztráty a šetří tak energie na vytápění bytů. Návrh projektu se zaměřil na moderní technologie a další nové trendy v bydlení. Realizace výstavby probíhala v letech 2012 až 2014.

stránky projektu 2BL

Rezidence 3D Modřany (2012)


Komorní bytový projekt Rezidence 3D zahrnoval 29 bytů, které byly rozdělené do tří viladomů. Domy, jež se nacházejí u ulice Dolnocholupická na úbočí Vltavského údolí, navazují na zástavbu starších rodinných domků.

Nadzemní část objektu je navržena v charakteru třech nízkopodlažních viladomů s pozvolným odstupňováním. V projektu převažují velké byty 4+kk o výměrách kolem 100 m2. Kromě toho jsou ke každému bytu přiřazeny až dvě podzemní garáže, u přízemních bytů jsou předzahrádky, u bytů ve vyšších podlažích terasy. Trigema si za tento projekt, který realizovala v letech 2011 a 2012, odnesla ze soutěže Nejlepší z Realit – Best of Realty bronz v kategorii rezidenčních projektů.

stránky projektu R3D

Barevné Letňany (2011)


Barevné Letňany nabídly celkem 259 bytů. Tři domy tvoří vrcholy trojúhelníka, který se rozkládá na ploše 22 000 metrů. Na ní přitom zbyl i potřebný prostor na dvě rekreační zóny, kde vyrostl park i dětské hřiště. Příjemný dojem podtrhuje různobarevnost fasád, jednotlivé domy ovšem své názvy celkovým barevným dojmem sledují velmi decentně. Komplex na jedné straně sousedí a panelákovým, povětšinou tradičně šedivým sídlištěm, na druhé se starými Letňany, které mají vesnický charakter.

Snaha o zajímavý vizuální dojem projektu přitom architekta nesvedla k samoúčelnosti. Tvary domů do značné míry kopírují vnitřní uspořádání bytů a mj. snad každá místnost má díky tomu alespoň dvě rovné volné stěny. Přestože vnější vzhled domu je velmi členitý, jeho vnitřní struktura je velmi jednoduchá, přehledná a pro uživatele výhodná.

Bytové domy Stodůlky (2007)


Téměř 180 bytů vyrostlo mezi lety 2004 až 2007 v Praze 5 v rámci dvou etap projektu Bytové domy Stodůlky.

Celá oblast svým charakterem navazuje na vilovou zástavbu starých Stodůlek. Soubor domů leží v těsné blízkosti místního Centrálního parku a poskytuje bydlení, které se stalo východiskem pro koncept Chytrého bydlení.

Další realizované projekty

Bytový dům Chudenická (2013) | Bytový dům Písková (2011) | Polyfunkční domy Roztoky (2006) | Bytové domy Jinonice (2003) | Bytový dům Nýřanská (1999) | Bytový dům Tachovská (1997)

Všechny realizované rezidenční projekty naleznete na webu www.trigema.cz